Vlak života

21. března 2013 v 18:35 | Myška |  Téma týdne
Tím, že se narodíme, nastupujeme do onoho pomyslného vlaku života. V průběhu různých cest poznáváme své okolí, utváříme se, hledáme si přátele..Naše osobnost se mění, vytváříme si názory a zaujímáme postoje, které uznáváme na základě našich dosavadních zkušeností.

Když jsme malí,jsme otevření vůči světu. S chutí poznáváme nové věci, barvy, vůně, nová místa. Toužíme po uspokojení naší touhy po vědění. Svět vidíme buď černě a nebo bíle, není nic mezi tím. Je spousta věcí, které nás dokáží ovlivnit a vyvolat v nás nové neznámé pocity. Naše představy o životě jsou pohádkové, nic a nikdo nám je nemůže vzít. Věříme, že všechno bude jednou tak jak jsme si to vysnili. Chceme se stát princeznami nebo učitelkami, kluci zase popeláři nebo policisty. Jsme hloupoučcí a krásně nevědomí.

Jak člověk dospívá, začne si uvědomovat, že život není jen touha být princeznou nebo stát se popelářem. Je to něco mnohem víc..Na každé stanici,na které vlak zastaví se utváří naše osobnost. Sbíráme zkušenosti a nové dojmy, které nám pomáhají poradit si s dalšími situacemi které nás potkají. Poznáváme lidi, kteří si k nám přisednou a povídají si s námi, někteří vystoupí a už více se nevrátí. Prožíváme první lásky, budujeme nová přátelství a pokládáme základní kameny naší budoucnosti. Všechna zastavení symbolizují náš další krok v životě nebo nějaký zlomový bod. Někdy zůstaneme bezradní a bojíme se požádat své blízké o radu, protože se obáváme toho co by nám odpověděli. Ale právě od toho tady jsou. Jsou to naši strážní andělé, kteří u nás věrně budou po celou dobu a nikdy nás neopustí. Rodina, přátelé, láska a pochopení...to je to co potřebujeme, abychom byli schopni svou cestu zvládnout. Často se stává, že si k nám přisednou zlí lidé, kteří nám chtějí jen škodit a cestu nám pěkně znepříjemnit. Máme pak pocit, že jsme zůstali sami a že nás nikdo nechápe..protože je všechno jen zlé. V tento moment se vracíme v myšlenkách zpátky k dětství a vzpomínáme, jak nám bylo fajn a byli jsme bez starostí. Důležité je, abychom v tom vlaku štěstí a naděje našli lidi u kterých si budeme moct být jistí,že s námi zůstanou v dobrém i zlém. Opatrovali je a chránili jako svůj největší poklad, protože každá chvíle je jedinečná a neopakovatelná..a netrvá věčně..

Proto bychom se měli snažit si tu svojí cestu vlakem co nejvíc užít. Usmívat se a z okna zamávat těm,kteří v našem životě nemají místo. Otevřít své srdce lidem, co za to stojí a které máme rádi. Poučit se z vlastních chyb a jít životem hrdě dál s pocitem, že jste na sebe pyšní..Protože jen na nás záleží kam nás vlak zaveze..
 


Komentáře

1 Karin-photo Karin-photo | E-mail | Web | 21. března 2013 v 19:24 | Reagovat

Moc hezky napsané :-)

2 Ladycarrot Ladycarrot | Web | 21. března 2013 v 20:44 | Reagovat

[1]: souhlas

3 Cheeky Cheeky | E-mail | Web | 21. března 2013 v 20:48 | Reagovat

Prosím moc zahlasujte dolu v ankete za mna ako Cheeky :) rada oplatím Som veľká fanúšika HP a mam šancu vyhrať supr ceny :)
http://ctyrysestry.blog.cz/1303/kdo-dostane-moznost-stat-se-sampionem-turnaje-tri-kouzelniku-skupina-e#komentare

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama