Čas plyne stále rychleji

6. května 2013 v 17:43 | Myška |  Téma týdne
Poslední dobou mám pocit, že nestíhám vůbec nic. Připravovat se do školy, chodit na procházky, věnovat se věcem který mám ráda..A že celkově čas ubíhá mnohem rychleji než dřív. Letos jsem se zařadila do kategorie -cetiletých a mám pocit,jako kdyby se tím dnem vše změnilo. Začala jsem svět vnímat jinak, víc intenzivněji a začala jsem o všem více přemýšlet. Já vím, že si spousta lidí říká, že jsem mladá a že si nemám na co stěžovat. Nejsem frustrovaná tím, kolik mi je a že v mém životě nastávají mnohem důležitější okamžiky než dřív..jen si uvědomuji tu tíhu času která nás všechny neúprosně žene dál a než si stačíme uvědomit co se děje nebo se rozhodnout, už jsme zase někde jinde.

Máme stejně času jako měl Newton, Einstein nebo Da Vinci na svoje objevy a výzkumy, ale přesto všichni trpíme jeho nedostatkem. Nevím jestli je to tím, že si ten čas neumíme zorganizovat a rozdělit si ho rovnoměrně na pracovní povinnosti a odpočinek. Nebo jestli je to prostě jen tím, že nám přibylo mnohem víc věcí, které v dnešní hektické době musíme zvládat. Možná za to může obojí..

Najednou jsem si začala uvědomovat, že už nejsem malá. Né že bych si to předtím neuvědomovala, ale člověk se automaticky snaží odsouvat některé věci na později a tváří se že se ho netýkají. Teď už to prostě nejde..Musím se tomu všemu postavit čelem a začít nad budoucností přemýšlet. Nechci si nic přesně plánovat, ale přijmout fakt, že už nejsem malej prcek bez problémů, kterej řeší jen svůj svět a všechno vidí černobíle. :) V každym z nás by měl zůstat kousek toho dítěte, abychom život nebrali tak vážně a nakonec se z toho nezbláznili. Jenže čas neúprosně běží a nikomu z nás se nechce se zbavit těch úžasnejch chvil a bláznění, který jsme zažívali když jsme byli malí.. :)


Čas - to je prostě způsob, jakým příroda zajišťuje, aby se všechno neodehrávalo najednou.
- Isaac Newton
 


Komentáře

1 Karin-photo Karin-photo | E-mail | Web | 6. května 2013 v 18:32 | Reagovat

Pěkný článek. Hlavně ta slova na závěr. Výstižné :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama