Bezdomovci

26. srpna 2013 v 16:47 | Myška |  Téma týdne
Je tak snadné náhle spadnout až na úplné dno, ale dokud to člověk nezažije, tak to nepochopí.. Někdo si za to může sám, někteří skončí na ulici a ani nevědí jak. V dnešní době, kdy ve všem lítají velké peníze, lidi si kupují nejdražší vybavení do bytu, jezdí na luxusní dovolené, utrácejí tisíce za oblečení nebo nejnovější vymoženosti moderní techniky, se člověk může stát bezdomovcem pouhým mrknutím oka.

Nezáleží na tom, jestli máte miliony na kontě, nebo patříte k lidem, kteří s penězi sotva vyjdou do další výplaty. Stát se to může nám všem. Někomu půjdete dělat ručitele, nebo nestihnete něco zaplatit a všechno už se jen nabaluje a naskakují penále a další poplatky za zpracování, až je z toho exekuce. A končí to tím, že exekutor drží v ruce klíče od vašeho bytu, vesele si s nimi cinká a vy jste napokraji zhroucení.

Jsou lidí, kteří se poučí ze svých chyb a začnou znova. Takovým lidem bych byla ochotná pomoci. Každému se může stát, že se opravdu nedopatřením dostane do stejné situace a změní mu to život od základů. Ale řekla bych, že v naší společnosti převažuje ta část, kteří si za to všechno mohou sami. Všechny peníze propili nebo naházeli do automatů, rozprodali svůj majetek aby měli peníze na další chlast a mohli si užívat "bezstarostného" života. A ve chvíli, kdy zjistili, že už nic nemají samozřejmě skončili na ulici, kde se ohání řečmi typu: "Já mám děti a ony se na mě vykašlaly." .. "Já už jsem takovou dobu nic nejedl, nemáte aspoň nějaký drobný?". Jenže když jim ty drobný dáte, tak počkaj až jim zmizíte ze zornýho pole a mastěj si to do nejbližší večerky pro pivo.


Jednou jsem čekala na nádraží na kamarádku a koupila jsem si fornettky. Stála jsem kousek od nádraží, abych viděla a koutkem oka jsem zahlídla, že se ke mně plouží nějakej pán. Když ke mně příšel, tak mi začal povídat všechno možný o svym životě, o dětech a tak..A já jak jsem jedla ty fornettky, tak mi bylo blbý mu říct: "Já nic nemám, jděte pryč." když na mě koukal a polykal se mnou každý sousto. Tak jsem mu dala nějaký ty drobný, ikdyž mi bylo jasný, že támhle u večerky na něj čeká jeho druhej kamarád a že si za to jídlo určitě nekoupí. Chvilku jsem si tam počkala a taky že jo, po chvilce vylezli z krámu a v ruce každej flašku.

Je mi jich líto, když je vidim, že v zimě spí na lavičce nebo schovaný v papírovejch krabicích, protože je mi jasný, že tohle musí bejt strašný. Ale mně přijde, že spoustě z nich to takhle vyhovuje. O nic se nestaraj, sem tam si někde něco ukradnou a oni si je nechaj pak přes noc na záchytce, takže se i v teple vyspí, ale jinak je neřešej. Vždycky když začne zima, tak jsou televize plný toho, kolik už jich umrzlo a že by se pro ně měly vybudovat nějaký neziskovky nebo něco takovýho, kam by se mohli jít vyspat a dát si teplou polívku. Jenže takovýhle si to ani nezaslouží, když kašlou úplně na všechno a myslej si, že je budou druzí litovat a dají jim všechno zadarmo. Kdyby se šli zeptat aspoň na nějaký veřejně prospěšný práce nebo se snažili nějak pomáhat, tak prosim, snesla bych jim modrý z nebe a pomohla jim, ale takhle?
 


Komentáře

1 megiiiii megiiiii | Web | 27. srpna 2013 v 0:37 | Reagovat

Právě, dnešní doba je tak (pardon) zkurveně nastavená, že stačí jet tramvají, nemít na zaplacení pokuty do 15cti dnů a šupky dupky si to hned jede k soudu na exekuci a to je pak haló...
Naopak když jsou lidi na dně tak jim stát skoro nepomůže, takže stát se to může všem, přesně jak píšeš.
Ovšem to s tím pivem je děs, právě proto dávám peníze málokomu kdo o ně požádá nebo žebrá, protože někomu dotovat pivo a cíga nebudu, snad bych radši šla koupit pečivo a dala mi to tam místo peněz.

2 Rose Rose | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 15:31 | Reagovat

Dobře napsané! :)

3 Naděje Naděje | Web | 20. března 2014 v 23:51 | Reagovat

Jednou k nám přišel žebrák. Táta s ním vedl rozhovor a máma mu nachystala svačinu. Stěžoval si tátovi na kde co. Až se ho táta zeptal:"Máte dluhy?" a žebrák mu odpoví:"No naštěstí ne." a táta se na něj usměje a povídá mu:"Tak to jste vedle mě skoro milionář!" Peníze mu tehdy táta nedal a svačinu milý žebrák nechal viset na naší klice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama