Dětství jako lék na duši

20. srpna 2013 v 19:15 | Myška |  Ze života
Asi každej z nás zná ty chvíle, díky kterým se vrátí o několik let zpátky do dětství. Ať už je to nějaká vůně, písnička nebo místo, díky kterému se nám vybaví staré vzpomínky a my s takovým tím přiblblým úsměvem na tváři vzpomínáme na to, jaké to bylo, když jsme byli malí. :)

Já jsem po letech znovu slyšela písničku od kapely Hanson - MMMBop a připadám si jako kdyby mě někdo transportoval o 16 let zpátky. Je to zvláštní, ale strašně fajn pocit. Po všech těch stresech a problémech, který člověk pořád musí řešit, je to příjemná změna. Užívat si chvíle pohody, zapomenout na všechno kolem a chvíli se cítit bezstarostná. :) Je to jako kdyby se mi vlila nová energie do žil a díky ní mám na tváři pořád ten přiblblej úsměv. :)

Taky si pamatuju, že když jsem byla malá, tak měla babička takovou strašně příjemnou voňavku a spolu s krémem, kterej používala to vonělo dohromady strašně hezky. A nedávno jsem přesně tu vůni cítila někde ve městě. V tu chvíli se mi vybavilo, jak jsem se k babče vždycky tulila a brečela jí třeba na rameni, když jsem si někde natloukla. Nebo když mě hladila po zádech, ve chvílích kdy jsem nechtěla spát..

Myslim, že každej z nás by měl mít nějakej takovej zážitek, kterej ho dokáže vytrhnout od všech věcí a přenést ho zpátky do dob, kdy bylo všechno možný. Zavzpomínat, zasmát se a nabrat síly. Protože k tomu stačí opravdu málo. :) Přála bych si, aby šlo si uchovat víc vzpomínek díky nějakýmu takovýmu vjemu, protože pak si to člověk líp pamatuje a všechny ty vzpomínky jsou mnohem živější než obvykle. :)
 


Komentáře

1 Tacere Tacere | Web | 26. srpna 2013 v 13:48 | Reagovat

Ahoj,omlouvám se za reklamu,dáš mi prosím hlas pro springfairy.blog.cz na této adrese? http://downloady-thesims2.blog.cz/1308/sonb-semifinale-skupina-b#komentare
Budu moc vděčná a ráda oplatím ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama