Potřebuju si postěžovat..

12. září 2013 v 20:23 | Myška |  Ze života
Asi mi někdo narušuje mojí karmu..nebo já už nevim. Protože jinak by nebylo možný, že se mi kazí uplně všechno. Nejhorší teda je to, že mi nějakym záhadnym způsobem odchází muj modrásek (noťas). :( Dělá si co chce, funguje si kdy chce, otevře si soubor kterej se mu líbí, místo zvuku to v něm občas kuňkne..To je strašný. Nemám ho ani rok a při představě, že by mi odešlo moje drahý miminko do věčnejch lovišť, se mi chce brečet. Čekám, že ho zejtra zapnu a už třeba ani nenaskočí..

Další věc co mě štve je, že nemůžu najít žádnou brigádu kterou bych mohla skloubit se školou, když jezdim ze školy pozdě večer. Nejradši bych šla na půl úvazku do nemocnice, ale to pak zase nebudu moct skloubit s praxí, kde musíme mít 100%ní docházku. A ve škole mi individuál prej nepovolej, protože nemám rok praxi a nejsem ani těhotná. Velký ÁCH JO. Takže se každej měsíc děsim, jestli si budu moct zaplatit paušál a zaplatit jízdný. A přemejšlim nad tim, jestli si koupim sušenku nebo radši pojedu autobusem..

Jinak dneska, v tom uplně největšim slejváku mi ruply i moje druhý boty, který zatim úspěšně odolávaly všem nástrahám. Takže prostě fakt děs. Samozřejmě teď bude hnusně skoro pořád a já už jsem takhle nachcípaná, takže netušim jak dlouho to takhle vydržim. A to mě čeká v neděli Ústeckej 1/2 maraton, takže jestli bude lejt a já tam budu v těchhle botech, tak myslim že budu mít pořádnou chřipku. (Né opravdu nejsem takovej blázen, abych to běžela, budu tam jako dobrovolník.)

A pak.. taky mě to neuvěřitelně točí doma. Tenhle byt je pro čtyři lidi prostě malej. A zjišťuju že na ně víc vyjíždim a hádám se. Vadí mi cokoliv co po mně chtěj a jsem protivná i na malou ségru. Já bych tak moc chtěla mít svuj klid. Bejt ve svym a neřešit, že kocour zase něco provedl.. (shodil květináč, okousal kytku, roztahal ponožky po bytě, rozbil hrneček..) Nebo že jsem byla moc dlouho venku, že jsem si vybrala tu nejhorší školu a že jsem totálně neschopná... Aspoň na chvíli mít od všeho pokoj. Celý prázdniny jsem s nima byla zavřená pod jednou střechou, nikam jsem nejela a jenom se s nima dohadovala kvůli kocourovi a dalším prkotinám. Neodpočinula jsem si a věčně musela poslouchat nějaký dohady. Už mě to fakt nebaví, mám toho dost.. A už fakt nevim co mám dělat..
 


Komentáře

1 Aailyyn Aailyyn | Web | 12. září 2013 v 20:56 | Reagovat

A co studuješ konkrétně? Psala jsi, tuším, že jsi na VOŠ? Hmmm, u nás na uni to bylo stejné, individuální vzdělávací plán ze závažných zdravotních důvodů (anebo těhotenství/péče o malé dítě). Jinak ti tak leda řeknou, že máš jako prezenční student sedět na zadku a věnovat se škole a ne lítat do práce. Kombinované studium samozřejmě neexistuje.
Zvíře v bytě se dá elementálně vychovat, ale člověk se s určitou mírou nepořádku musí smířit, nikdy nebude mít doma sterilní čisto a všechno srovnané do komínků. Co zkusit na kocoura uplatnit něco, co by mu páchlo, aby alespoň na určitá místa nelezl?

2 Myška Myška | Web | 12. září 2013 v 21:13 | Reagovat

[1]: Diplomovanou všeobecnou sestru na vošce no. Dálkově to taky nejde, protože taky nemám praxi. Nejsou moc vstřícný, což je blbý pro lidi, který jsou na tom finančně blbě. Jinak s Matesem je to těžký, kočka se dala nějak vychovat,ale on ne. On si opravdu vleze kam chce a dělá různý kočičárny. Ale tak mně to až tak nevadí, když mi nepřekouše zrovna nabíječku. Jedinej komu to vadí jsou naši. U něj jsme s tou výchovou nějak moc nepochodili no,je rozmazlenej. :)

3 Aailyyn Aailyyn | Web | 12. září 2013 v 22:07 | Reagovat

[2]: Kočka ti kouše nabíječku? Králík už mi kabelů zlikvidoval nepočítaně. To je prý nejde odnaučit, je to nějaký reflex. Jistá výchova se na ně jinak uplatnit i dá.
Věčný problém snad všech současných studentů, krom zlaté mládeže ze soukromých škol: čímdál vyšší náklady na studium. (Které se ale neprojevují zvyšující se kvalitou výuky.) Kde na to brát. A když už máš uplatnění, ve zdravotnictví bys ho jistě našla, to máš výhodu, jak to časově dát dohromady. Nikdo není zvědavý na to, že musíš ještě do školy a musíš se to taky nejdřív někde naučit. Každý by nejraději "hotového" zaměstnance s praxí. A ve škole zas chtějí, aby ses věnovala jen škole.

4 Myška Myška | Web | 12. září 2013 v 22:19 | Reagovat

[3]: Za ty tři roky co ho mám, mi překousal asi čtyři a rodičům tři. :D A jednou mi i překousal sluchátka..hajzlík chlupatá. To jediný mi na něm vadí, že to fakt někde nepozorovaně nechám a on se hned chopí příležitosti. Vim,že se vychovat dají,aby třeba nelezli na stůl nebo tak.Ale ten náš to nepochopil,leze tam furt,ikdyž byl smetenej ze stolu. Já vim, že bych našla něco hned, ale když už, tak mi říkaj, že nemaj volný místa,že jedině chtěj dobrovolníky. A když už dělám v nemocnici zadarmo a dřu jak kůň,tak nebudu ještě ve svym volnym čase chodit pracovat pro nic za nic.Vim,že tohle řeší asi všichni..ale už fakt nevim co s tim no. Brigád je taky málo a když už, tak skoro za hubičku a chtěj po Tobě uplný maximum.

5 Aailyyn Aailyyn | Web | 12. září 2013 v 22:32 | Reagovat

[4]: Tak ve zdravotnictví máte určitě hodně povinné praxe už v rámci výuky, která by vám měla zajistit to, že nejste připravení pouze teoreticky. Takže jistý vklad do budoucího zaměstnání máš. Ale nikdo asi nemůže chtít, když chceš začít normálně pracovat, abys dřela za nic. Nějak se živit musíš, už i jako student potřebuješ z něčeho existovat. Nehledě na to, že se musíš někdy taky stihnout učit, spát a nemůžeš jen pracovat, potřebuješ i volný čas, nelze kmitat mezi prací a školou. Každý nejlíp hledá člověka s desetiletou praxí a aby šel makat málem zadarmo. Situace s prací je mizerná. Člověk si snad měl odbýt za tři roky učiliště a jít dělat řemeslo, aby sehnal uplatnění a i tam ti budou vyčítat, že to po čerstvém opuštění školy neumíš tak dobře...

6 Porcelánová baletka Porcelánová baletka | Web | 14. září 2013 v 22:29 | Reagovat

Chudáku, takovou smůlu mít. Ale třeba se to časem zlepší a znovu bude zase všechno dobré. Shodou okolností chodím taky na zdravotní školu :-)

7 Porcelánová baletka Porcelánová baletka | Web | 15. září 2013 v 20:02 | Reagovat

já sem ještě na střední :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama