Bojíte se pavouků?

27. dubna 2014 v 20:38 | Myška |  Ze života
Já teda jo. Strach je asi špatný slovo, je to spíš obrovská fóbie. Už jen ta představa, že příroda stvořila něco tak divnýho (někdy i chlupatýho) s tolika nožičkama. Jo já vim, né každej se povede a kdybychom to brali z pohledu pavouků, tak se jim třeba taky líbit nebudem. Ale narovinu, tohle si příroda klidně mohla odpustit..

Myslela jsem si, že nic horšího než ledová sprcha mě dneska v koupelně nepotká, ale bohužel. Už jsem se oblíkala a sbírala ručníky z pračky, že je dám na topení a v tom na mě z pod jednoho ručníku vykouklo několik nožiček..Normálně to zvládám bez ječení a bez přehnanejch scén, ale teď jsem se tomu neubránila a zaječela. Vycouvala z koupelny a dívala se jak slezl dolů po pračce a schoval se pod podložku u vany. Ááá...bože..kdyby to bylo nějaký jiný zvířátko, tak by mi to nevadilo, ale pavouk? :(

Minule jsem z pokoje slyšela debatu mamky se ségrou. Mamka: "Kde máš toho pavouka?" Ségra: "Támhle nahoře." Asi za deset minut pro mě do pokoje přišla mamka s tim, ať jdu něco udělat s tim velkym pavoukem, co ségře slezl po zdi do postele. Tak jsme se dohodly, že ho vysajem, ale upozorňovala jsem jí, že se říká, že z toho vysavače vylejzaj. U postele jí povídám: "Já odkreju deku, ty ho vcucneš do tý hadice od vysavače a bude to." No a mamka souhlasila. Tak jsem odkryla deku a řikám jí, jestli mi podá ten vysavač a ona normálně zdrhla! Tak jsem ho chtěla rychle vcucnout, ale prostě jak byl velkej, tak ho ani ten vysavač nechtěl pozřít. Nakonec jsem povedlo a já stála ještě asi dvě minuty s tou hadicí vzhůru, abych si byla jistá, že se dostal tam kam měl. Byla jsem na sebe náležitě pyšná, že jsem to takhle ustála a neutekla. Ta představa, že by takovejhle velkej pavouk měl cestovat někde po bytě byla vyjímečně silnější než můj strach. Mamka šla pak vysypat vysavač do koše a rychle zavazovala pytel, když v tom se ozvalo: "Ááá...ono to tam leze!" Posadila si ten pytel s odpadkama na kuchyňskou linku a izolepou se snažila kolem dokola zalepit ten vršek, aby ten pavouk neměl kam utýct. Byla to bezva podívaná. S pavoukem konečně bojoval někdo jinej,než já. :D

A jaký máte zkušenosti s pavoukama vy? Už vám taky překvapili nějaký nepříjemný překvápko?
 


Komentáře

1 Aailyyn Aailyyn | Web | 29. dubna 2014 v 10:17 | Reagovat

Teda a já si dodneška myslela, že je to moje neopodstatněná fobie, že vyluxování ten pavouk přežít nemůže. Tak alespoň vím, že jo a že když na něj jdu zásadně s Biolitem, dělám dobře. :-) V létě mám lahvičku s Biolitem pro jistotu stále při ruce na viditelném místě, než bych totiž nakonec došla vyhrabat lux, je pavouk dávno v trapu. :-)

2 Naděje Naděje | Web | 30. dubna 2014 v 9:55 | Reagovat

Jejda, tak to je dobrý příběh. To já už teď vím, že až budu bydlet s přítelem, tak akce vyhánění pavouků bude vždycky na mě. Zvláště těch velkých.
Já měla pro změnu období kdy jsem byla z pavouků nadšená. Házela jsem jim do sítí kobylky a sledovala ten souboj a rychlé reakce pavouků byly neskutečné.
Vzpomínám si jak jsem měla na základce referát o těchto tvorech a já se na to těšila, ale můj referát nabitý zajímavými informacemi byl hrozný, protože jsem pořád kašlala a mluvila zároveň a tak to dopadlo tak nějak rozpačitě a mé znalosti vůbec nevyzněly tak jak jsem si přála.
Jinak je prostě pravda, že ty jejich pohyby jsou takové strašidelné. Jakmile začnou ty své nožky tak různě skládat.

3 Myška Myška | Web | 5. května 2014 v 15:48 | Reagovat

Jéje, ještě abych s nima házela. :-D No fuj..Jako věřím,že jsou to pro někoho tvorové zajímavý, ale mně jsou ty jejich nožičky silně nesympatický. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama